SensoLandia

SensoLandia - gabinet terapeutyczny stworzony z myślą o dzieciach
SensoLandia

O nas

Kim jesteśmy?

Gdy zdecydowałam się stworzyć to miejsce, przyświecała mi jedna myśl – objąć wsparciem i kompleksową opieką dzieci z różnymi rodzajami dysfunkcji w zakresie rozwoju psychoruchowego oraz ze sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi, jak również o specyficznych potrzebach edukacyjnych. To placówka, która holistycznie zajmie się harmonijnym i wszechstronnym rozwojem Twojego dziecka oraz wsparciem całych rodzin.

Natalia Kaczmarczyk

Natalia Kaczmarczyk - właścicielka Sensolandii

Natalia Kaczmarczyk

Pedagog specjalny | Terapeuta ręki | Terapeuta integracji sensorycznej

Praca z dziećmi i młodzieżą jest moją pasją, dlatego spełniam się zawodowo mogąc zaoferować wsparcie podopiecznym i otoczyć ich troskliwą opieką.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika wczesnej edukacji ze specjalizacją terapia pedagogiczna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna ze specjalizacją edukacja i terapia osób z autystycznego spektrum zaburzeń na Uniwersytecie Gdańskim, jak również studia podyplomowe na kierunku Integracja sensoryczna w Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku. Ponadto, realizuję studia podyplomowe Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny.

Moje motto przewodnie to …A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: „dobrze widzi się tylko sercem” ~ Antoine de Saint–Exupéry.

Ukończone kursy i szkolenia

  • kurs I i II stopnia Terapii Ręki
  • szkolenie I, II i III stopnia metody Numicon
  • Konferencja szkoleniowa Fundacji SYNAPSIS AUTYZM I LĘK. Identyfikacja problemów. Efektywna pomoc.

Patrycja Bykowska

Terapeuta ręki | Terapeuta integracji sensorycznej

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Otrzymałam tytuł licencjata na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Ukończyłam studia magisterskie – Terapia pedagogiczna z elementami Integracji Sensorycznej. Dodatkowo dzięki studiom podyplomowym nabyłam kwalifikacje do diagnozowania i prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej. Posiadam również certyfikat z terapii ręki.

Jestem bardzo cierpliwa i kreatywna. Staram się prowadzić urozmaicone zajęcia, by dzieci miały z nich jak najwięcej korzyści. Na koniec moim zadaniem jest, by wszystkie dzieci wyszły z zajęć zadowolone i dobrze nastrojone.

Magdalena Muszarska

Pedagog specjalny | Trener umiejętności społecznych | Terapeuta integracji sensorycznej

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Wczesna edukacja z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności edukacja i terapia osób z autystycznego spektrum zaburzeń. Dobro dziecka jest dla mnie bardzo ważne, dlatego wciąż pogłębiam swoją wiedzę, uczestnicząc w różnych webinarach i szkoleniach. Aktualnie realizuję studia podyplomowe: Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wsparcia rodziny oraz Integracja Sensoryczna. Ukończyłam również kurs I i II stopnia metody “Numicon”.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W pracy z dzieckiem bardzo ważne jest dla mnie budowanie partnerskich relacji, poznanie jego zainteresowań oraz indywidualizacja nauczania. Staram się, aby spotkania z dziećmi były dla nich dobrą zabawą, przez którą rozwijają swoje umiejętności i budują poczucie dumy ze swoich osiągnięć.

Joanna Banasiak

Pedagog specjalny | Terapeuta ręki | Terapeuta integracji sensorycznej | Trener umiejętności społecznych

Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, certyfikowanym trenerem treningu umiejętności społecznych a także certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika-filologia germańska oraz studia magisterskie ze specjalizacją resocjalizacja. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedadogika.

Umiejętności nauczycielskie oraz terapeutyczne wzbogacam biorąc udział w różnorodnych szkoleniach, warsztatach i konferencjach takich jak: szkolenie z terapii ręki, szkolenie z komunikacji alternatywnej PECS , szkolenie „ Asystent/cień ucznia z autyzmem, Diagnoza różnicowa–opóźniony rozwój mowy, a zaburzenia komunikacji i mowy na tle uszkodzeń neurologicznych, niepełnosprawności intelektualnej, spektrum autyzmu i zaburzeń słuchu” i wiele innych.

Od 10 lat pracuje z dziećmi w tym z dziećmi ze spektrum autyzmu . Praca z dziećmi oraz rodzicami daje mi wiele satysfakcji. Codziennie jestem dumna z postępów każdego dziecka które nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać.#Prywatnie uwielbiam spacery z psem nad morzem oraz książki o tematyce psychologicznej.

Karolina Szafrankiewicz

Terapeuta ręki | Terapeuta integracji sensorycznej | Trener umiejętności społecznych

Jestem pedagogiem opiekuńczo- wychowawczym, dyplomowanym i certyfikowanym terapeutą Integracji Sensorycznej, certyfikowanym trenerem I i II stopnia Treningu Umiejętności Społecznych oraz terapeutą ręki. Nieustannie rozwijam się zawodowo i poszerzam swoje kompetencje uczestnicząc w kursach oraz warsztatach doszkalających. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą Klary. Uwielbiam podróżować, czytać książki, zdobywać nową wiedzę oraz aktywnie spędzać czas z rodziną. Kocham słońce, plażę i morze.
 

Patrycja Wierzbicka

Terapeuta integracji sensorycznej | Trener umiejętności społecznych

Chęć dzielenia się wiedzą oraz niesienia pomocy innym towarzyszyła mi od najmłodszych lat, dlatego ukończyłam studia magisterskie z Pedagogiki Wczesnej Edukacji ze specjalnością Terapii pedagogicznej oraz studia licencjackie z zakresu Pracy Socjalnej. Jestem także certyfikowaną terapeutką Treningu Umiejętności Społecznych oraz Integracji Sensorycznej.

W wolnych chwilach lubię zanurzać się w sztukę czym także inspiruje dzieci podczas twórczych zajęć między innymi z Sensoplastyki czy Treningu Kreatywnego Wczesnego Rozwoju. Stale rozwijam swoje umiejętności oraz poszerzam wiedzę, aby na co dzień móc w holistyczny sposób pomagać dzieciom, z którymi współpracuje, dlatego też jestem w trakcie studiów Podyplomowych z Logopedii.

Monika Kowaleska

Terapeuta ruchowy

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Merito WSB w Gdańsku w zakresie Odnowy Biologicznej i Elementów Fizjoterapii. Obecnie pogłębiam swoją wiedzę na czwartym roku na kierunku Fizjoterapii, zafascynowana ludzkim ciałem i zdrowiem.
 
Jestem osobą z 5 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku 1-3 lat. Posiadam nie tylko umiejętności opiekuńcze, ale także pedagogiczne, które pozwalają mi na skuteczne angażowanie i rozwijanie maluchów. Dodatkowo, mam także 2 letnie doświadczenie  w prowadzeniu zajęć ruchowych, które poprawiają  postawę ciała i wzmacniają mięśnie, dlatego w swojej pracy skupiam się na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń oraz dostosowaniu intensywności treningu do indywidualnych możliwości każdego uczestnika.
 
Jestem kreatywna, cierpliwa i zaangażowana w swoją pracę, co pozwala mi na skuteczne budowanie relacji z dziećmi i wspieranie ich w ich rozwoju.Wspólne osiąganie kamieni milowych daje mi ogromną satysfakcję i motywuje do dalszego działania.
 
Poza nauką, pasjonuje się podróżami, które pozwalają mi odkrywać nowe kultury i krajobrazy. Aktywność fizyczna ma dla mnie szczególne znaczenie, dlatego też często można mnie spotkać na rowerze lub biegającą po parku. Chętnie spędzam czas w kuchni, eksperymentując z nowymi przepisami i tworząc zdrowe, smaczne potrawy.